Schneider Electric ATV212WD45N4
Altivar 212 - Frequency controller - 45kW - 480V - 3F - EMC
Backorder from our suppliers
ATV212WD45N4_0
ATV212WD45N4 New factory sealed
99 In Stock | Expected within 3 weeks
Need more?
Need something we currently don't have available? Our sourcing team can help you find what you need
Experience unparalleled control with the Altivar 212 - Frequency Controller, designed to enhance the performance of your electrical systems. This robust 45kW model operates at 480V and is engineered for 3-phase applications, ensuring optimal efficiency and reliability.
Altivar 212 - Frequency controller - 45kW - 480V - 3F - EMC class C2 - IP55
Dimensions (cm):
111,4 x 44 x 46
Weight:
44.00kg
CO2 eq
-63%
Resource use minerals and metals
-88%
Water use
-57%