Indramat DDC01.1-K050A-DL22-01-FW
DDC DIGITAL INTELLIGENT SERVO DRIVE WITH PROTECTION: SERIES
Featuring a natural convection cooling system, it operates efficiently under demanding conditions. With a current rating of 50A and ability to handle up to 200A, it supports single-axis positioning control, ensuring accurate movements in your machinery.
DDC DIGITAL INTELLIGENT SERVO DRIVE WITH PROTECTION: SERIES 1, MODEL 1, COOLING TYPE: NATURAL CONVECTION, TYPE CURRENT: 50A, STANDARD (100A 200A RATED CURRENT), COOLING TYPE: NATURAL CONVECTION, SINGLE-AXIS POSITIONING CONTROL, FUNCTION CODE:22 FUNCT
2nd item code:
DDC01.1-K050A-D
Dimensions (cm):
63,5 x 50 x 29,8
Weight:
21.00kg
CO2 eq
-63%
Resource use minerals and metals
-88%
Water use
-57%