Indramat DDC01.2-K150A-DL20-01-FW
DDC DIGITAL INTELLIGENT SERVO DRIVE WITH PROTECTION: SERIES
Introducing the DDC01.2-K150A-DL20-01-FW, a state-of-the-art digital intelligent servo drive designed for precision control in industrial applications. Manufactured by Indramat in Germany, this servo drive operates at 150A standard current, ensuring reliable performance in various tasks.
DDC DIGITAL INTELLIGENT SERVO DRIVE WITH PROTECTION: SERIES 1, MODEL 2, COOLING TYPE: NATURAL CONVECTION, TYPE CURRENT: 150A STANDARD (100A 200A RATED CURRENT), COOLING TYPE: NATURAL CONVECTION, SINGLE-AXIS POSITIONING CONTROL, FUNCTION CODE:20 , FUN
2nd item code:
DDC01.2-K150A-D
Dimensions (cm):
29,8 x 63,5 x 22
Weight:
22.00kg
CO2 eq
-63%
Resource use minerals and metals
-88%
Water use
-57%